Woda, wchłaniając niepożądane składniki, staje się niezdatna do picia. Niestety, ze względu na wysokie koszty transportu, wodę najczęściej uzdatnia się w pobliżu miejsca poboru. Jej jakość często pozostawia wiele do życzenia.
Uzdatnianie wody to konieczność
Uzdatnianie wody przez wodociągi
Woda uzdatniana na skalę przemysłową, która płynie z naszych kranów, musi odpowiadać jedynie podstawowym normom czystości i jakości.
Jakość wody wodociągowej nie zawsze jest optymalna
- w celu usunięcia bakterii chorobotwórczych woda najczęściej jest chlorowana, co powoduje nieprzyjemny smak i zapach
- woda wodociągowa jest często twarda, co wpływa niekorzystnie na instalacje i powoduje straty cennej energii
- mimo spełnionych norm, w wodzie wodociągowej nadal mogą pozostawać substancje, które pogarszają jej jakość
Woda w butelce?
Zdając sobie sprawę z niskiej jakości wody wodociągowej, często kupujemy do picia wodę w butelkach. Jednak jej produkcja i transport pochłaniają ogromne ilości energii, co przekłada się na wysoką cenę wody butelkowanej. Dźwiganie wody ze sklepu nie należy do lekkich zadań, a generowane plastikowe odpady niekorzystnie obciążają środowisko naturalne.
Woda z własnego ujęcia?
Biorąc pod uwagę rosnące koszty wody wodociągowej, coraz częściej decydujemy się na własną studnię. Jednak na ogół woda z własnego ujęcia nie spełnia norm wody pitnej i trzeba ją najpierw uzdatnić.
Idealne rozwiązanie: uzdatnianie wody w domu w miarę Twoich potrzeb.
Oferujemy urządzenia indywidualnie dopasowane do jakości wody w Twoim domu. Nasi specjaliści pomogą zdiagnozować występujące w niej problemy, odpowiednio dobiorą urządzenie oraz je zainstalują.